Agora
Media
Libraria Byblos



AgoraNews  





PC Magazine Ro  




NET Report   




Ginfo   




agora ON line   





PC Concrete   





Liste de discuţii   




Cartea de oaspeţi   




Mesaje   





Agora   








Clic aici
PC Report - ultimul numar aparut


  PC MAGAZINE Septembrie 2003
[ Componente ]

 

Gigabyte 8PENXP
Imaginea mărită teste de performanţă

 

PUNCTAJUL OBTINUT

Preţ informativ: 208,4$ (fără TVA)
Garanţie: 36 luni

Ofertant UltraPro Computers
tel.: 021-211.70.90

Gigabyte 8PENXP

Ştefan Iliescu

Aşa cum ne-am obişnuit în cazul Gigabyte, avem de-a face cu o placă plină de elemente colorate, iar în pachet se află o mulţime de accesorii. Dintre toate cel mai interesant şi util totodată este modulul DPS (Dual Power System), care asigură surplusul de putere necesar unei funcţionări stabile în condiţii de overclocking şi nu numai.

Interesantă este prezenţa în pachet a cinci cabluri Serial ATA, alături de o extensie care permite conectarea unui hard disk Serial ATA extern.

În funcţionare placa se remarcă prin stabilitate şi prin rezultate foarte bune, însă opţiunile pentru overclicking, cel puţin în versiunea de BIOS existentă pe placa noastră nu sunt cele mai strălucite.

Specificaţii: cipset Intel 865PE, FSB 800 MHz, 4xDIMM DDR max. 4 GB, 2xIDE ATA/100, 4xSerialATA 150 (2xICH5 + 2xcip SiliconImage), Gigabit Ethernet.

[ Această prezentare face parte din articolul "Alte Springdale-uri" ]


PC Magazine Ro | CD ROM | Redactia | Abonamente | CautareArhive

Copyright © 1999-2002 Agora Media.

webmaster@pcmagazine.ro

LG - Life´s Good

www.agora.ro

deltafri

Concurs de Grafica Digitala si Web Design

www.agora.ro

www.agora.ro